Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kosze na śmieci - metalowe, kuchenne, łazienkowe i do segregacji

( ilość produktów: 21 )

Klasyczne lub minimalistyczne, metalowe, kolorowe i w stylu retro, eleganckie lub nowoczesne, duże lub małe łazienkowe,stalowe, białe, czarne i kolorowe. Oto wybór najlepszych, nowoczesnych koszy na śmieci, zarówno tych kuchennych, łazienkowych, jak i pojemnych i eleganckich do biura lub firmy. Są tu kosze pedałowe i te otwierane ręcznie (Touch Bin / Push Bin) lub z wolno opadającą pokrywą. W końcu piękne, wolnostojące kosze kuchenne o pojemnościach od 15 do 60 litrów, również te do segregacji śmieci i odpadków. U nas największy wybór eleganckich koszy na śmieci dwóch potężnych, europejskich marek: Brabantia i Wesco. Dla szybszego znalezienia idealnego kosza do Twojego domu posegregowaliśmy je na podkategorie: kosze duże, średnie, mniejsze i te naprawdę małe - łazienkowe. Dodatkowo znajdziesz tu kosze na papier, kosze stołowe i kosze do segregowania domowych i kuchennych odpadków, jak butelki, tworzywa sztuczne czy papier. Metalowe kosze na śmieci. Największą część naszej oferty zajmują metalowe kosze na śmieci od najlepszych firm, jak Wesco, Brabantia oraz amerykańska marka Simplehuman. Czym charakteryzuje się dobrej jakości metalowy kosz na śmieci? Po pierwsze, to obudowa kosza powinna być wykonana z metalu, a dokładnie ze stali. Zapewnia to koszowi trwałość, solidność oraz łatwość do utrzymania w czystości. Dobry kosz na śmieci do domu, bez różnicy czy chodzi o duży kosz kuchenny, kosz do segregacji śmieci i odpadów czy mały kosz łazienkowy, powinien być wykonany ze stali, czy to nierdzewnej, czy lakierowanej proszkowo w dowolnym kolorze. Tego rodzaju kosze dzielimy ze względu na to, czy metalowa obudowa została polakierowana czy też jest ona wykonana ze stali nierdzewnej. Jeśli zależy nam na metalowym koszu ze stali nierdzewnej, pamiętajmy że dzielą się one ze względu na swoje wykończenie. Są to kosze z polerowanej na wysoki połysk stali oraz kosze z matowej stali nierdzewnej. Dodatkowo, tego typu kosze otrzymują również specjalną powłokę ochronną, zwaną często FPP, które chroni metalową obudowę kosza od pozostawiania na nim śladów palców. To bardzo przydatna opcja w metalowych koszach ze stali, tym bardziej jeśli zależy nam na ich nienagannym wyglądzie.


Kolejną popularną grupą koszy, wśród nowoczesnych koszy na śmieci z metalu, są lakierowane kosze, które możemy kupić w dowolnie wybranym przez nas kolorze. Obecnie oferowana przez producentów paleta kolorów koszy na śmieci jest bardzo szeroka, dlatego oprócz klasycznych i najbardziej popularnych kolorów jak biały, czerwony i czarny, możemy znaleźć  obecnie kosze na śmieci kuchenne w kolorach pomarańczowym, żółtym, zielonym, a nawet miętowym czy szarym. Takie kosze można doskonale dobrać do wystroju naszej kuchni, a ich utrzymanie w czystości jest bardzo proste, gdyż wystarczy je przetrzeć mokra szmatką z odrobiną płynu do mycia lub środkiem do mycia okien.

Kuchenne kosze na śmieci. Klasycznym zastosowaniem dla wolnostojących koszy na śmieci jest gromadzenie różnych odpadków kuchennych, od zbędnych opakowań, różnych resztek po odpady żywności. Jednak współcześnie rola kuchennego kosza zaczyna się zmieniać, wraz ze wzrostem naszej świadomości ekologicznej oraz zmianą lokalnych przepisów dotyczących segregacji śmieci. Dlatego obecnie oferowane kosze można podzielić na klasyczne kosze na śmieci do kuchni, zwykle duże kosze z jedną komorą, oraz osobne kosze do segregacji różnych odpadów i materiałów, jak papier, szkło, butelki czy tworzywo sztuczne. Dlatego obecnie co raz częściej spotyka się w naszych kuchniach co najmniej dwa kosze na śmieci, jeden duży kosz kuchenny, najczęściej wolnostojący, na ogólne śmieci nie podlegające segregacji oraz kosz wielokomorowy, który składa się minimum z 2 oddzielnych komór, służący do gromadzenia i sortowania konkretnych grup odpadów, zarówno domowych jak i kuchennych. Dobry kosz do kuchni powinien więc przede wszystkim ładnie wyglądać, być praktyczny i pasować do ogólnego wystroju naszej kuchni. Kosz do segregacji w kuchni to najczęściej osobne pojemniki, często montowane pod zlewem lub stawiane w osobnym pomieszczeniu, jednak obecnie producenci zaczynają również oferować wolnostojące, eleganckie kosze kuchenne do segregacji, które łączą w sobie schludność i ładny wygląd klasycznych koszy kuchennych oraz praktyczność i podział na wiele komór i przestrzeni do segregowania odpadów, w jednym, praktycznym koszu na śmieci.

Współczesne rozwiązania i systemy otwierania koszy na śmieci

Obecnie oferowane kosze na śmieci lub te do segregowania odpadów, posiadają wiele nowoczesnych rozwiązań, które bardzo umilają nam codzienne korzystanie z koszy.
Dlatego warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas kosz posiada taki systemy, jak cichy pedał, czyli cicho pracujący pedał nożny, którym otwieramy kosz. Drugim nowym
rozwiązaniem w koszach na śmieci jest amortyzator pokrywy. Umożliwia on wolne i bezszelestne opadanie pokrywy kosza, bez charakterystycznego hałasu.
Kolejnym udogodnieniem jest automatyczne otwieranie pokrywy, dzięki wbudowanemu w kosz czujnikowi ruchu oraz pokrywanie stali nierdzewnej specjalną powłoką, która
zapobiega pozostawianiu na pokrywie lub metalowej obudowie kosza, odcisków palców.

Dobry kosz na śmieci powinien mieć jednak przede wszystkim solidny i trwały system otwierania. To od jego sprawności i wytrzymałości zależy codzienny komfort użytkowania naszego kosza na odpadki. Producenci cały czas rozwijają swoje produkty, dlatego współcześnie oferowane kosze posiadają wiele praktycznych udogodnień.
    • kosze z pedałem nożnym - najczęściej spotykanym oraz najbardziej popularnym systemem otwierania kosza na śmieci, jest tzw. pedał nożny, który pozwala nam otworzyć klapę kosza za pomocą naciśnięcia stopą na pedał, który otwiera jego górną pokrywę. To rozwiązanie pozwala nam nie angażować rąk w otwarcie klapy kosza oraz zwiększa higienę i komfort pracy w kuchni.
    • kosze z pokrywą otwieraną lub uchylaną na dotyk - kolejnym rozwiązaniem jest system otwierania pokrywy kosza ze pomocą lekkiego naciśnięcia w pokrywę. Taki system wymaga użycia dłoni, zarówno przy otwarciu jak i zamknięciu klapy kosza. Najczęściej taki system otwierania pokrywy występuje np. w dużych, metalowych koszach marki Wesco, wykorzystywanych często w przestrzeniach biurowych, lub koszach do domowej segregacji odpadów np. w koszach angielskiej marki Joseph Joseph z serii Totem.
    • automatyczny system otwierania pokrywy kosza na śmieci - ten rodzaj kosza na śmieci jest co raz częściej spotykany, zwłaszcza w przestrzeniach publicznych, handlowych lub gastronomicznych. Taki rodzaj automatycznej pokrywy w koszu na śmieci jest bardzo higieniczny i wygodny, zwany również bezdotykowym, zapewniając całkowity brak kontaktu z koszem w momencie wyrzucania do niego śmieci. Mechanizm opiera się na wbudowanym w kosz czujniku ruchu, czyli sensorze, który automatycznie otwiera klapę kosza po zbliżeniu się do pokrywy. Jest to szczególnie ważne w przypadku pewnych rodzajów odpadów, np. medycznych, lub miejsce, w których kontakt z koszem ma wiele osób. Dlatego ten rodzaj koszy na śmieci z sensorem - czujnikiem ruchu, który reguluje automatyczną pracę pokrywy, jest bardzo często spotykany w gabinetach lekarskich i zabiegowych, u dentysty, w zakładach fryzjerskich lub w gastronomii. Jest to więc doskonały model kosza dla wszystkich firm, biur i zakładów, świadczących usługi dla wielu ludzi, którzy mogą skorzystać z kosza na śmieci.

 

Rodzaje i wielkości koszy na śmieci

Kosze na śmieci dzielą się również ze względu na swoje zastosowanie lub wielkość. Wybierając kosz kuchenny, który będzie stał w widocznym miejscu w domu, wybierzemy kosz elegancki, pasujący do wystroju oraz raczej średniej wielkości, w zakresie od 20 do ok. 35 litrów pojemności. Jednak jeśli mamy dużą rodzinę i śmieci gromadzą nam się bardzo szybko, taki kosz może okazać się za mały. Dlatego wtedy powinny zainteresować nas kosze w pojemnościach około 50 litrów. Są one również chętnie wybierane do firm, biur lub miejsc, gdzie świadczone są różne usługi i stale przewija się wiele ludzi, np. przy lokalach gastronomicznych. Jednak kosze na śmieci dzielimy również według ich dokładnego zastosowania, do czego były od początku zaprojektowane. Tutaj wyróżniamy dwa rodzaje specjalistycznych kosz do śmieci - kosz łazienkowe oraz kosze do segregacji śmieci w domu lub kuchni.

Kosze łazienkowe - małe kosze na śmieci do łazienki

Jest to najczęściej występujący model małego kosza na śmieci. Jego pojemność oscyluje w okolicy 3 do 8 litrów i służą one tylko i wyłącznie do gromadzenia odpadów łazienkowych, takich jak zużyte opakowania po środkach, chusteczki, patyczki kosmetyczne i inne, drobne odpady łazienkowe. Dobry kosz łazienkowy to solidna, metalowa obudowa kosza z wewnętrznym wiaderkiem od odpady, najczęściej wykonanym z tworzywa. Powszechnie spotykanym systemem otwierania koszy łazienkowych jest pedał nożny, który zapewnia nam spokojne i bezproblemowe użytkowania. Jednak dobre kosze łazienkowe, takie jak np. produkują marki Simplehuman, Brabantia, Wesco czy duńska marka Menu, to również trwały system podnoszenia klapy, łatwość wymiany worka na wewnętrznym pojemniku na śmieci oraz antypoślizgowa podstawa. Jest ona szczególnie ważna w przypadku łazienki, gdzie często kosz stoi na śliskich płytkach, często również podłoga łazienki jest dodatkowo śliska od wody. Dlatego pownniśmy zawsze zwracać uwagę czy nasz łazienkowy kosz na śmieci posiada antypoślizgową podstawę, gdyż jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Kosze do segregacji śmieci i odpadów - w domu i kuchni

To coraz częściej wybierany model domowych lub kuchennych koszy na śmieci. Taki model kosza umożliwia wygodny sposób segregowania i przechowywania śmieci i wielu odpadów z podziałem, zgodnym z obowiązującą polityką segregacji odpadów. Dlatego taki rodzaj kosza do segregacji posiada minimum dwie komory, jednak co raz częściej spotyka się całe pojemniki, w których występują 3 do 4 komór na różne odpady, a ich wielkością i przeznaczeniem możemy sami swobodnie zarządzać. Przykładem może być tutaj kosz do segregacji Joseph Joseph, który oprócz typowej funkcji kosza, ma również dolną półkę, którą możemy podzielić na dwie osobne przestrzenie, do gromadzenia np. tworzywa sztucznego i szkła. Jednak ten rodzaj koszy jest tak praktyczny, że możemy je również wykorzystywać w innym celu, jak np. przechowywanie karmy dla zwierząt.

Zastosowanie takiego kosza do segregowania śmieci zależy od naszej możliwości gromadzenia odpadów. Jeśli posiadamy garaż, schowek lub skrytkę, w której możemy pozwolić sobie na gromadzenie dużych ilości odpadów, wtedy możemy pozwolić sobie na proste pojemniki do zbierania odpadów. Są one wykonane z tworzywa i doskonale spełnią swoją rolę, jednak nie nadają się, aby postawić je w kuchni. Ich wygląd jest bowiem zbyt przemysłowy, a same pojemniki wykonane z tworzywa, nie są więc tak eleganckie jak klasyczne, metalowe kosze na śmieci lub do segregacji.

Najlepsze marki produkujące kosze na śmieci - Brabantia, Wesco, Simplehuman i Joseph Joseph Szukając dla siebie dobrego kosza na śmieci, warto znać najlepszych i najbardziej cenionych producentów koszy do śmieci kuchennych, domowych oraz przestrzeni publicznych. Poniżej postaramy się przybliżyć każdego z nich.

Kosze Brabantia

Ta holendersko - belgijska marka to prawdziwy potentat w produkcji wysokiej jakości koszy na śmieci i wielu akcesoriów dla domu i kuchni. Brabantia to przede wszystkim praktyczność, dlatego ich produkty nie są w żaden sposób udziwnione lub nietypowe. One mają ułatwiać nam życie, takie są również kosze na śmieci od Brabanti. Kosze podzielone są tu na kilka serii, które rozróżnia je ze względu na rodzaj otwierania kosza, czyli pokrywę, oraz styl lub kolor. W każdej serii są dostępne kosze o wielu różnych pojemnościach od wyboru, od małych koszy do łazienki, po duże i praktyczne kosze do biur czy przestrzeni publicznych oraz koszy i pojemników do segregacji śmieci i domowych oraz kuchennych odpadów.

Marka Brabantia produkuje kosze bardzo wysokiej jakości z zastosowaniem wielu nowoczesnych rozwiązań, od wolni opadającej pokrywy po automatyczny system otwierania. Jeśli jesteśmy więc zainteresowani zakupem wysokiej jakości metalowego kosza na śmieci, wykonanego z dobrej jakości materiałów, który będzie solidny i praktyczny, powinniśmy zwrócić naszą uwagę na kosze Brabantia. Są one dostępne w wielu różnych pojemnościach do wyboru w każdej serii, dlatego z łatwością dobierzemy odpowiedni dla nas model kosza na śmieci.

Nowoczesne kosze na śmieci Simplehuman

Firma Simplehuman to bardzo znana i popularna amerykańska marka, która specjalizuje się w produkcji nowoczesnych i praktycznych urządzeń i akcesoriów wyposażenia domu, kuchni i łazienki. Ich znakiem rozpoznawczym jest nowoczesne i uniwersalne wzornictwo, a specjalizacją jest stal nierdzewna. Ta właśnie ten materiał jest bazą, od której zaczyna się projektowanie produktów Simplehuman. Dlatego jeśli szukamy wysokiej jakości kosza na śmieci z metalową obudową ze stali nierdzewnej, powinniśmy zapoznać się ofertą tej marki. Oczywiście kosze Simplehuman występują w wielu różnych kształtach, kolorach oraz wielkościach do wyboru, dlatego nawet szukając eleganckiego, czarnego kosza łazienkowego w stylu retro, to również w ofercie Simplehuman znajdziemy odpowiedni model dla siebie. Kosze Simplehuman to ciekawe i nowoczesne rozwiązania w zakresie zarówno otwierania pokrywy kosza i jak i kształtu obudowy. Bardzo popularnym modelem jest np. kosz Simplehuman o wąskiej, prawie prostokątnej obudowie ze stali nierdzewnej z wytrzymałym pedałem do otwierania górnej klapy kosza, która została podzielana na dwie równe połówki, rozchylające się na boki, jak skrzydła motyla.

Taki model kosza na śmieci idealnie pasuje do nowoczesnej kuchni z dodatkami ze stali nierdzewnej, a dzięki jego wąskiemu kształtowi oraz ciekawie rozwiązanej pokrywie, można go ustawić obok szafek kuchennych. To idealny przykład ładnego i praktycznego kosza na śmieci do kuchni. Jednak w ofercie tej marki znajdziemy również wiele innych, ciekawych i praktycznych elementów wyposażenia kuchni czy łazienki, od ociekaczy po bezdotykowe dozowniki czy suszarki.

Eleganckie kosze na śmieci Wesco

Kosz Wesco to europejska ikona wśród wysokiej jakości koszy na śmieci do domu i kuchni. Historia firmy Wesco sięga prawie połowy XIX wieku, kiedy firma zajmowała sie obróbką metalu i wykonywaniem metalowych elementów i akcesoriów wyposażenia domu. Wiele z oferowanych współcześnie modeli koszy na śmieci, zostały zaprojektowane przez Wesco jeszcze w lata 20 poprzedniego wieku, dlatego kosze Wesco posiadają niepowtarzalny styl i klasyczny urok stylu retro. Jednak marka Wesco podąża również za nowoczesnością, dostosowując swoje kosze do wymagań współczesnego klienta. Kosze na śmieci Wesco to wiele klasycznych wersji kolorystycznych do wyboru, od koszy białych, przez czerwone, czarne, żółte a nawet pomarańczowe. Wśród koszy na śmieci Wesco można znaleźć zarówno małe, praktyczne kosze na śmieci do łazienki po duże i praktyczne kosze o pojemnościach 40 czy 50 litrów.

Marka Wesco dba o rozwój swoich produktów, dlatego oferuje wiele różnych modeli otwierania pokrywy kosza do wyboru, w zależności czy chcemy kosz otwierany na pedał nożny, z pokrywą rozsuwaną na boki lub odsuwaną ręką. Cechą charakterystyczną koszy wesco jest wysokiej jakości metalowa obudowa koszy, lakierowana proszkowa, co gwarantuje to koszom trwałość i solidność. Wewnętrzny pojemnik kosza, zwłaszcza wśród dużych koszy od odpadki, jest wykonany z ocynkowanej stali, co chroni go przed korozją i gwarantuje wieloletnią eksploatację.

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 75 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-09
Szybki termin dostawy. Towar bez zarzutu.
2023-01-19
Niespotykana troska o klienta, rzetelność na najwyższym poziomie. Brawo!
pixel