Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Szybkowary

( ilość produktów: 5 )

NAJLEPSZE CIŚNIENIOWE GARNKI DO SZYBKIEGO GOTOWANIA

Gotując w takim garnku pod ciśnieniem, gotujemy w temperaturze przekraczającej 100ºC, co pozwala na skrócenie czasu gotowania i oszczędność energii. A takie krótkie gotowanie na parze to zachowanie aromatu, smaku i witamin przygotowywanych posiłków.

Są to bardzo bezpieczne garnki, które zostały stworzone, aby zdrowo, a przede wszystkim szybko gotować. Są to praktycznie naczynia do gotowania na parze z tą tylko różnicą, że szczelnie i mocno przylegająca pokrywka wytwarza wewnątrz garnka ciśnienie pary, które zwiększa temperaturę gotowania i tym samym skraca jego czas. Wbrew pozorom to bardzo ważna sprawa, bo szybkowar potrafi skrócić czas gotowania potraw średnio o połowę.

Aby para wodna się pojawiła, musimy do gotowanych potraw dodać wody. To gotowanie i parowanie wody buduje ciśnienie wewnątrz garnka, a same produkty spożywcze nie gotują się w wodzie, a w parze wodnej. Dodatkowo, ponieważ takie gotowanie nazywane również garowaniem, odbywa się ono krócej niż w każdym innym garnku, nie tracimy z gotowanych potraw tyle cennych składników mineralnych i witamin, tak ważnych dla naszego organizmu. Ten sposób gotowania docenią więc ludzie ceniący czas i jakość przyrządzanych potraw oraz osoby chcące jak najzdrowiej się odżywiać lub stosujący specjalne diety, np. w związku z posiadanymi schorzeniami.

Dodatkową, jakby przy okazji takiego sposoby gotowania potraw korzyścią, jest zmniejszenie poboru energii niezbędnej do przygotowania tej samej wielkości porcji w klasycznym garnku czy patelni. Oszczędność energii może przekroczyć nawet 60 % normalnego zużycia, porównując np. do klasycznej kuchenki gazowej. Warto też zauważyć, że szybkowar to jednocześnie całkiem normalne naczynie kuchenne, można w nich więc zwyczajnie podsmażać, czy gotować potrawy bez załączania trybu szybkiego gotowania ciśnieniowego.

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 75 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-07
Szybko , sprawnie. POlecam
2022-09-07
Polecam!
pixel