Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Brytfanny żeliwne

( ilość produktów: 49 )
Dobra brytfanna żeliwna to naczynie stworzone do największych kuchennych zadań - zapiekania w piekarniku kawałków mięsa i drobiu w całości lub przygotowywania potraw jednogarnkowych w piekarniku, ale również na kuchence. Żeliwo to doskonały materiał na dobre garnki czy patelnie, słowem najlepsze naczynia kuchenne są wykonywane właśnie z żeliwa.
Dlaczego emaliowana żeliwna brytfanna jest najlepsza? Wszystko dzięki ich doskonałym właściwościom, które sprawiają, że pieczenie w nich jest najłatwiejsze i bardzo przyjemne. Żeliwo jest materiałem trwałym oraz, co ważne, bezpiecznym dla zdrowia. Zewnętrzna emalia, którą zwykle pokrywane są brytfanny, może być wypalana na wiele różnych barw; oprócz wizualnego atutu jakim są intensywne kolory, emalia pozwala na łatwe utrzymanie garnków w czystości, większość można nawet myć w zmywarce.
Do największych i najbardziej znanych producentów należą cenione, francuskie marki Le Creuset, Staub oraz Chasseur. To ich piękne i wytrzymałe naczynia do piekarnika są najbardziej cenione i najchętniej wybierane, zarówno przez europejskich, jak i światowych klientów. W ofercie naszego sklepu można również znaleźć brytfanny z surowego żeliwa, bez zewnętrznej emalii, które są również nazywane szwedzkimi, ze względu na kraj pochodzenia ich producenta czyli cenionej szwedzkiej marki Skeppshult. Te modele nie są pokrywane emalią, a konserwuje się je jedynie naturalnym olejem roślinnym. Podsumowując, w naszym sklepie internetowym znajdą Państwo ofertę najlepszych brytfann z tradycyjnego żeliwa od najbardziej znanych europejskich producentów. Gwarantują one wieloletnią, komfortową i bezproblemową pracę na kuchenkach i w piekarnikach.
Wybierając brytfannę koniecznie pamiętajmy o rozmiarach naszego piekarnika, gdyż często już po zakupie okazuje się, że wybrana przez nas brytfanna po prostu się do niego nie mieści. Jeśli chcemy być więc zadowoleni z dokonanego wybory, przed zakupem zmierzmy dokładnie wnętrze naszego piekarnika; chyba, że nie planujemy korzystać z brytfanny w piekarniku, a tylko na kuchence.
Szczególnym typem brytfanny jest tzw. gęsiarka, czyli duża brytfanna, którą najczęściej kupuje się aby upiec duży drób - jak gęś lub indyk - w całości. Zwykle są to największe z dostępnych modeli w zakresie od 8 do nawet 14 litrów pojemności.

 

1. Brytfanny to praktycznie największe naczynia kuchenne, dlatego zawsze sprawdź wewnętrzny rozmiar swojego piekarnika i porównaj z zewnętrznymi wymiarami brytfanny podanymi przez producenta. Istnieją bowiem modele małe lub średnie, nazywane również jako owalne garnki do pieczenia. Zwykle mają pojemność nie przekraczającą 5 litrów i około 35 cm długości całkowitej. Takie modele są idealne do pieczenia mięsa czy kurczaka. Istnieją również modele bardzo duże, często określane jako brytfanny do pieczenia gęsi. To prawdziwa królowa wśród naczyń do pieczenia w piekarniku, jednak są one po pierwsze bardzo ciężkie, a po drugie mogę się nie zmieścić do standardowego piekarnika. Dlatego te modele nie są dla każdego. W naszej ofercie możemy szczególnie polecić gęsiarkę Le Creuset, która ma aż 14 litrów pojemności.
2. Duża żeliwna brytfanna jest dość ciężka, gdyż po pierwsze jej wymiary, a co ważniejsze, sam charakter i grubość żeliwa sprawia, że te naczynia sporo ważą. Dlatego jeśli spora masa naczynia jest dla Ciebie dużą wadą, wybierz lżejsze modele, np. ze stali nierdzewnej.
3. Sprawdź maksymalny zakres temperatury dla naczynia, ponieważ nie każda brytfanna ma taki sam limit maksymalnej temperatury pracy w piekarniku, która wynika zwykle z rodzaju uchwytu w pokrywie brytfanny. Dodatkowe uchwyty z innego materiału, np. tworzywa lub stali mogą zmniejszyć maksymalną temperaturę roboczą pracy np. z 260 stopni do tylko 220.
4. Każda brytfanna wykonana z żeliwa pracuje na płycie indukcyjnej, tak samo jak każdy garnek, patelnia czy inne naczynie kuchenne z tego materiału.
5. Trzeba pamiętać, że producenci podają dwa rozmiary każdej brytfanny, są to oprócz jej pojemności w litrach, zewnętrzne rozmiary z uchwytami.
6. Brytfanna jest równocześnie praktycznym garnkiem o uniwersalnym zastosowaniu. Nie zawsze trzeba używać jej w piekarniku. Spokojnie można umieścić  brytfannę jak klasyczny garnek na kuchence i smażyć oraz dusić  w niej mięso, czy warzywa na wolnym ogniu.
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 75 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-06
Szybko I sprawnie
2022-02-09
Szybko , uczciwie.
pixel