Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kieliszki do whisky i drinków

( ilość produktów: 17 )

Wszystko co najlepsze do serwowania alkoholu - kieliszki i szklanki do whisky, kieliszki do drinków, koktajli martini, brandy i koniaku. W ilu to już sytuacjach serwowaliśmy gościom pyszny alkohol. Ile to razy tworząc pyszne drinku w domowym zaciszu, widzieliśmy, że brakuje nam do zwieńczenia naszego dzieła i pełni zachwytu w oczach naszych gości, jednego elementu. Tym jakże ważnym, wręcz kluczowym do zamknięcia dobrego alkoholu jak obrazu w bogatej ramie, jest elegancki kieliszek. Często obiecujemy sobie potem, że zaraz to naprawimy, że dokupimy sobie brakujące modele i będziemy czarować gości zarówno smakiem i recepturą serwowanych trunków, jak i szkłem w którym je im wręczamy. Jednak impreza mija, gości znikają, a my wkrótce zapominamy o uzupełnieniu naszego domowego barku nie tylko w nowy typ alkoholu, ale i pasujący do danego gatunku rodzaj kieliszka. Jeśli jednak trafiłeś na naszą stronę, to znaczy, że właśnie zbliża się koniec sztukowania elementów szklanej zastawy aby nalać gościom, lub sobie, nowy gatunek pysznego alkoholu. A znajdziesz tu zarówno ekskluzywne modele ciężkich szklanek po lekkie kieliszki do delikatnych drinków. Cała oferta pochodzi od najlepszych, europejskich marek, które specjalizują się w produkcji najwyższej jakości zastawy szklanej. Ale po kolei:

1. Najczęściej ostatnio poszukiwanymi i wybieranymi przez klientów są kieliszki do whisky (chyba, że gustujemy w amerykańskiej wersji: whiskey). Wiąże się to oczywiście z systematycznym wzrostem popularności tego alkoholu, kosztem czystej wódki. Jednak bez różnicy, czy wybieramy tą szkocką, czy znaną amerykańską np. z Tennessee, powinniśmy ją potraktować z należnym szacunkiem, który wyrażamy w rodzaju szkła do jakiego ją przelewamy. A tu wybór mamy całkiem spory, a kieliszki do whisky można na dwa główne typy, pierwszy, to szerokie i masywne szklaneczki o płaskim dnie, lub te lekko zaokrąglone, które ładnie układają się w wewnętrznej części dłoni. Ich pojemność zwykle jest całkiem spora i oscyluje od około 200 do prawie 500 mililitrów.

2. Kolejnym typem są kieliszki do drinków. Ich kształt i wysokość jest bardzo różna, a wszystko zależy od rodzaju dobranych do jego sporządzenia alkoholi oraz ilości dodatków. Innego bowiem szkła będziemy potrzebowali do sporządzenia prostego drinka z wódki, jako bazy, dodatku soku, kostek lodu i kawałka cytryny czy limonki jako zwieńczenia. Jednak duże i składające się z wielu rodzajów alkoholi drinki wymagają często większego kieliszka, a dokładniej wysokiej szklanki do drinków. Dlatego dobierzmy takie typ, który idealnie będzie spełniał nasze oczekiwania co do pojemności, kształtu oraz walorów estetycznych.

3. Bardzo ważnym i popularnym modelem, są kieliszki do koktajli i martini, które tak bardzo uwielbiają zwłaszcza Panie. I chodzi tu zarówno o typ alkoholu jak i o sam specyficzny kształt kieliszka w którym serwuje się ten typ alkoholu. Zwykle są to bowiem w miarę wysokie i zgrabne kieliszki na nóżce z rozłożystą czaszą, której kształt można wręcz nazwać geometrycznym, gdyż cienkie ścianki są ułożone względem siebie praktycznie pod kątem prostym. Są one doskonałe do serwowania lekkich koktajli alkoholowych, różnych aperitifów i typowego martini.

4. Ostatnią dużą grupą szkła, są eleganckie kieliszki do koniaku, gustowne modele do serwowania brandy oraz delikatniejsze i mniejsze do rumu czy likieru. Są to bardziej wyszukane, wręcz ekskluzywne modele o bardzo tradycyjnym kształcie. Te do cięższych alkoholi jak brandy i koniak są niższe, na krótszej nóżce o okrągłej, łagodnie schodzącej do środka czaszy. Idealnie służą nam do długiego degustowania i rozkoszowania się ulubionym przez nas gatunkiem wytrawnego brandy czy mocnego koniaku. Modele kieliszków do rumu czy likieru są bardzo podobne do tych do aperitifu, są bardziej lekkie, delikatne, wręcz zwiewne. Ich czasza nie jest duża a nóżka jest dość wysoka. Wszystko to ma podkreślać większą delikatność i ulotność bogatego aromatu tych typów alkoholi.

Wszystkie opisane tu typy kieliszków znajdą Państwo w naszym sklepie, a pochodzą one od najlepszych marek. I tak, są tu piękne i eleganckie francuskie kieliszki Peugeot oraz skandynawskie, wręcz designerskie modele kieliszków od duńskich marek Rosendahl i Holmegaard.

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 75 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-06
Szybko I sprawnie
2022-03-29
Wszystko OK
pixel