Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ranking patelni grillowych

 

Patelnie grillowe - ranking najlepszych modeli patelni

 

 

Chcąc zdrowo i smacznie smażyć i gotować koniecznie musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości patelnie grillową. Nie ma bowiem lepszej metody smażenia produktów jak ich grillowanie. A skoro lato nie trwa cały rok, musimy mieć patelnię, która pozwala nam dobrze i zdrowo grillować produkty w naszej kuchni. Do grillowania nadają się praktycznie wszystkie produkty, od mięsa, drobiu i ryb po warzywa takie jak choćby bakłażany, cukinie, papryka, kukurydza, czy cebula, a także różne owoce - na grillu królują m.in. banany, ananasy i brzoskwinie.

 

Jaka zatem patelnia grillowa jest najlepsza? Przedstawiliśmy to zestawienie w formie rankingu najlepszych i najbardziej popularnych modeli patelni grillowych. Po pierwsze, wszystkie tu przedstawione modele patelni są wykonane z żeliwa. Po drugie wszystkie są doskonałej jakości i produkowane w Europie. I na koniec, co bardzo ważne, mogą pracować na wszystkich rodzajach kuchenek i pieców, od tych gazowych po najnowocześniejsze indukcyjne. Żeliwnym patelnią grillowym nie robi to żadnej różnicy - to po prostu najlepsze patelnie tego typu na naszym rynku i dlatego tylko takie są ujęte w naszym rankingu.

 

Oto zestawienie 9 modeli patelni grillowych - ranking tych najlepszych, najpopularniejszych i najchętniej kupowanych produktów:

 

 

 

Wymiary powierzchni grillowej

Producent Kraj produkcji Na indukcję Rodzaj żeliwna Rodzaj uchwytu Mycie w zmywarce Cena około Dokładny opis produktu
śr. 28 cm Skeppshult Szwecja TAK Surowe Drewno NIE 399 zł
do produktu >>
26 x 26 cm Le Creuset Francja TAK Emaliowane Żeliwo TAK 590 zł do produktu >>
25 x 25 cm Skeppshult Szwecja TAK Surowe Stal nierdzewna NIE 359 zł do produktu >>
29 x 21 cm Chasseur Francja TAK Emaliowane Żeliwo TAK 525 zł do produktu >>
34 x 24 cm Chasseur Francja TAK Emaliowane Żeliwo TAK 439 zł do produktu >>
śr. 25 cm Skeppshult Szwecja TAK Surowe Stal nierdzewna NIE 319 zł do produktu >>
30 x 30 cm Staub Francja TAK Emaliowane Żeliwo TAK 699 zł do produktu >>
28 x 28 cm Staub Francja TAK Emaliowane Żeliwo TAK 649 zł do produktu >>
32 x 22 cm Skeppshult Szwecja TAK Surowe Stal nierdzewna NIE 559 zł do produktu >>
                                                    

 

 

Jak można łatwo zauważyć, to w zestawieniu królują patelnie z Francji i Szwecji. Dlaczego tak się dzieje. Jak wspominaliśmy na początku, to najlepsze patelnie grillowe są produkowane z naturalnego żeliwa, a najlepsze na świecie żeliwo jest produkowane we Francji i Szwecji.

 

Którą z nich wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, jednak przed zakupem warto zwrócić uwagę na dwie kwestie:

 

1. Patelnia grillowa z surowego, czy emaliowanego żeliwa: obie są równie dobre do grillowa, doskonale kumulują ciepło i świetnie pracują na kuchenkach indukcyjnych. Różnica polega głównie na walorach estetycznych - te francuskie, emaliowane mogą być w wielu kolorach, od klasycznej czerni, przez pomarańcze, czerwienie, po kolor niebieski. Druga różnica, to te emaliowane można myć w zmywarce, natomiast te szwedzkie patelnie do grillowania z surowego żeliwa myjemy tylko ręcznie bez użycia żadnej chemii.

 

2. Jaki rodzaj uchwytu: przy patelniach, czy płytach grillowych spotyka się dwa typy uchwytów - pojedyncze, szczególnie przy normalnych patelniach do smażenia, oraz dwa uchwyty odlane z żeliwa, przy tzw. patelniach do serwowania. Te pierwsze mogą być całe z żeliwa i tworzyć z patelnią całość, często są też wykonane z innego materiału, jak np. stal, czy drewno tu prym wiodą grillowe patelnie Skeppshult. Warto pamiętać, że uchwyty żeliwne nagrzewają się razem z całą patelnią, natomiast te z innego materiały - zwłaszcza drewna - doskonale izolują temperaturę i uchwyt takiej patelni pozostaje przyjemnie chłonny. Patelnie z uchwytami żeliwnymi i stalowymi możemy używać w piekarniku, natomiast z rączką drewnianą, już nie.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 75 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-09-07
Polecam!
2022-02-09
Szybko , uczciwie.
pixel