Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ranking garnków indukcyjnych

Garnki na indukcję - ranking najlepszych modeli

 

 

Dzisiaj bierzemy na tapetę najlepsze z dostępnych na naszym rynku garnków i zestawów naczyń, których wspólną cechą jest doskonała praca na kuchenkach indukcyjnych. Jednak sama ta cecha nie świadczy o tym, że dane garnki są dobre i trwałe, a gotowanie w nich zdrowe czy bezpieczne, dlatego dzisiaj tworzymy pełną listę tych najlepszych w formie rankingu garnków indukcyjnych.

 

Przed samą listą pragniemy również wymienić wszystkie kryteria, według których kierowaliśmy się ustalając ten ranking. Po pierwsze, nie jest to typowe zestawienie w którym jednogłośnie wybieramy zwycięzce, gdyż takiego do końca nie ma. Wszystkie z przedstawionych poniżej modeli garnków należą do modeli najczęściej kupowanych, a jednocześnie pochodzą od znanych i rozpoznawalnych marek, które produkcją doskonałych naczyń kuchennych zajmują się od wielu lat. Po drugie w zestawieniu znajdują się garnki z różnych materiałów, od stali nierdzewnej, przez garnki ceramiczne po żeliwne. Wszystkie z nich cechują się zarówno doskonałą jakością, jak i świetną pracą na wszystkich modelach płyt indukcyjnych. Są to więc po prostu najlepsze garnki na indukcję, które są dostępne na naszym rynku w oficjalnej sprzedaży od cenionych od lat europejskich producentów.

 

Dlatego tworząc to zestawienie braliśmy również pod uwagę, oprócz wyników sprzedaży czy renomy producenta w Europie, różne cechy typowo użytkowe garnków, jak np. rodzaj materiału z którego zostały wykonane, grubość dna i rantów, możliwości kumulacji ciepła, energooszczędność, rodzaj pokrywki oraz uchwyty i ich mocowanie do korpusu garnków.  W zestawieniu znalazły się garnki tylko najbardziej znanych europejskich firm, zwykle niemieckich i francuskich, gdyż właśnie w tych krajach tradycja i technologia wyrobu doskonałych garnków kuchennych jest na najwyższym poziomie.

 

 

Garnki indukcyjne Model i producent Cena Opis cech

 

 

Marka:

Silit - Niemcy

Passion Black

 

 

Zestaw: ok. 2000,00 zł

 

Pojedyncze: ok. 500 zł

 

Bardzo lubiane i popularne i nowoczesne garnki ceramiczne od znanej, niemieckiej marki Silit. Cechują się bardzo dużą trwałością oraz ogólną masywnością i jakością wykonania. W tych naczyniach oprócz grubego dna indukcyjnego są również masywne ścianki, a sama ceramika jest bardzo trwała i nie ma możliwości jej zdrapać metalowymi sztućcami podczas np. mieszania. Garnki są bardzo łatwe w myciu i można je myć w zmywarce. Ten model wyposażono w odporne szklane pokrywki w wygodnym i dużym uchwytem. Same uchwyty garnków są solidnie przytwierdzone do garnków i bardzo wolno się nagrzewają. Dodatkową zaletą jest idealnie gładkie wnętrze garnków oraz brak kontaktu żywności z metalem podczas gotowania. To rozwiązanie jest zalecane szczególnie dla osób z alergiami, które chcą zdrowo i smacznie gotować w nowoczesnych garnkach. Warto podkreślić, że garnki Silitu są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych do wyboru.

 

cała seria produktów Silit Passion

 

 

 

Marka:

WMF - Niemcy

Premium One

 

 

Zestaw: ok. 2000,00 zł

 

Pojedyncze: ok. 500 zł

 

Bardzo nowoczesne garnki od bardzo znanej w Niemczech firmy WMF. Wykonane z bardzo wysokiej jakości stali nierdzewnej mają jedną charakterystyczną cechę - kompletnie nie nagrzewające się uchwyty. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu specjalnego systemu mocowania oraz dodatkowym izolatorom z silikonu, które uniemożliwiają przedostawanie się temperatury na uchwyty - nawet podczas długiego gotowania na dużym ogniu. Całość uzupełniają solidne stalowe pokrywki, nowoczesny i elegancki design i oczywiście doskonałej jakości, grube, warstwowe dno garnków, które doskonale kumuluje ciepło i pozwala gotować na niższym zakresie mocy płyty po odpowiednim rozgrzaniu garnków. Całość to po prostu bardzo solidna i popularna seria naczyń z nierdzewnej stali.

 

seria produktów Premium One

 

 

 

Marka:

Zwilling - Niemcy

Vitality

 

 

Zestaw: ok. 1500,00 zł

 

Bardzo chętnie wybierany model garnków do indukcji od kolejnego, bardzo znanego producenta z Niemiec. Tym razem jest to marka Zwilling, która specjalizuje się właśnie w doskonałej jakości garnkach ze stali nierdzewnej, choć ich ofertę uzupełniają również doskonałe noże kuchenne czy sztućce. Same garnki to wręcz kwintesencja tego, co współcześnie bardzo dobry zestaw garnków powinien posiadać. Jest tu więc najwyższej jakości stal nierdzewna, grube dno warstwowe do wszystkich kuchenek w technologi Sigma Classic+, które świetnie magazynuje i rozprowadza symetrycznie ciepło po całym garnku. Do tego dochodzą grube ścianki, które również kumulują ciepło i zapobiegają gwałtownemu wychładzaniu po wyłączeniu palnika. Całość uzupełniono lubianymi przez klientów szklanymi pokrywkami bardzo wysokiej jakości oraz masywnymi uchwytami, które bardzo wolno się nagrzewają i dają przyjemne uczucie solidności podczas chwytania garnka. Czyli wszystko na swoim miejscu w korzystnej cenie w stosunku do jakości.

 

zestaw garnków Vitality

 

 

 

 Marka:

Le Creuset - Francja

3 ply plus

 

 

Zestaw: ok. 2500,00 zł

 

Pojedyncze: ok. 700 zł

 

Pierwszy francuski zestaw garnków w naszym zestawieniu, który oferuje nam jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek garnków i akcesoriów kuchennych, czyli Le Creuset. Co prawda jej specjalnością są doskonałe, emaliowane garnki żeliwne, to ta piękna seria garnków, gdyż oprócz kompletu, są one również dostępne w sprzedaży jako pojedyncze i bardzo zasługuje na naszą uwagę. Po pierwsze, doskonałej jakości stal polerowana na wysoki połysk, po drugie piękne, stalowe pokrywki w tak charakterystycznym dla tej francuskiej marki kształcie, tak bardzo rozpoznawalnym na całym świecie plus bardzo wygodne i masywne uchwyty, solidnie mocowane do korpusów za pomocą nitów. Jednak ich kluczową zaletą jest ich konstrukcja! To wyjątkowe garnki, gdyż nie ma tu cieńszych ścianek i grubego dna. Tutaj ścianki naczyń są tak samo masywne jak dno naczyń, czyli całe garnki składają się z 3 warstw materiału. Zewnętrznej stali nierdzewnej polerowanej, wewnętrznej warstwy aluminium i wewnętrznej warstwie specjalnej stali matowej. To właśnie to rozwiązanie stawia je w czołówce najlepszych z możliwych garnków na świecie, które są wykonane ze stali nierdzewnej. Gwarantuje nam ono idealną pracę na wszystkich kuchenkach, od indukcji po gaz, doskonałe właściwości kumulacji ciepła i przyjemność obcowania z bardzo solidnymi, trwałymi i pięknymi naczyniami kuchennymi.

 

seria naczyń 3 ply plus Le Creuset

 

 

 

Marka:

Schulte Ufer - Niemcy

Romana

 

 

Zestaw: ok. 2000,00 zł

 

Pojedyncze: ok. 400 zł

 

Bardzo popularny i często wybierany przez klientów w Niemczech model garnków nierdzewnych. Krótko można je opisać jako bardzo eleganckie i solidne naczynia z doskonałej jakości stali 18/10. Te produkowane przez niemiecką markę Schulte Ufer komplet ma jednak cechy, które go wyróżniają na tle innych serii naczyń. Pierwszą i najważniejszą jest doskonałej jakości, grube dno garnków w którym dodatkowo zastosowane warstwę miedzi, która maksymalnie przyspiesza proces nagrzewania się naczyń. Miedz to najbardziej ekskluzywny materiał na garnki, która cechuje się nieprzeciętnymi właściwościami przewodzenia energii, w tym również ciepła. Tego typu bardzo nowoczesne i ekskluzywne dno garnków powoduje ich doskonałą użyteczność w codziennym gotowaniu. Jednak ich wyjątkowość objawia się również w nietypowym kształcie pokrywek ze stali nierdzewnej, których ranty są wydłużone i wchodzą do wnętrza naczyń. To rozwiązanie dodatkowo ma przyspieszać proces gotowania oraz zapewnić maksymalny obieg wody, która skrapla się na pokrywkach w trakcie gotowania. Ogólna wysoka jakość tego kompletu została potwierdzona niezależnymi testami niemieckich organizacji konsumenckich, które zawsze bardzo wysoko oceniały ten model w zakresie trwałości i jakości wykonania. Warto również wspomnieć, że w tej serii naczyń są oferowane również bardzo popularne i trwałe patelnie do smażenia, również z bardzo odpornymi i bezpiecznymi dla zdrowia powłokami nieprzywierającymi.

 

do serii garnków Romana

 

 

 Marka:

Zwilling - Niemcy

Sensation

 

 

Zestaw: brak

 

Pojedyncze: ok. 700 zł

 

 

Najwyższej jakości, luksusowe i minimalistyczne garnki indukcyjne od niemieckiej marki Zwilling. To najwyższy model w ich całej ofercie naczyń, gdyż jest to wyjątkowa seria, która wykonana została w całości z aż 5 warstw stali i aluminium, które są równomiernie rozłożone zarówno w dnie garnków jak i w ściankach. Zapewnia to garnkom nadzwyczajne wręcz właściwości gromadzenia i utrzymywania ciepła w trakcie gotowania. Zewnętrzna warstwa to specjalna stal magnetyczna, która ma doskonałe właściwości ferromagnetyczne, czyli została stworzona z myślą właśnie o pracy na kuchenkach indukcyjnych. Jednak sprawują się one doskonale również na wszystkich innych typach kuchenek, od gazowych po ceramiczne. Cała konstrukcja garnka jest nastawiona w kumulację i właściwe rozprowadzanie ciepła. Mamy więc tu 3 warstwy aluminium we wnętrzu naczynia, których zadaniem jest jej gromadzenie i szybkie oraz równomierne ogrzewanie wody podczas gotowania oraz idealnie dopasowane, stalowe pokrywki, które zamykają obieg ciepła od góry naczynia. Na koniec mamy tu wewnętrzną warstwę doskonałej stali nierdzewnej w najwyższej specyfikacji 18/10. Nie możemy pominąć również masywnych uchwytów z odlewanej stali w lekko matowym wykończeniu dla lepszego i pewniejszego chwytu. Jako rezultat otrzymujemy wykonany w najwyższej technologii garnek kuchenny, który jest skierowany do najbardziej wymagających klientów.

 

cała seria garnków Sensation

 

 

 

Marka:

Silit - Niemcy

Vitaliano

 

 

Zestaw: ok. 2900,00 zł

 

Pojedyncze: ok. 600 zł

 

Kolejny zestaw doskonałych garnków ceramicznych marki Silit w naszym rankingu, które są bardzo chętnie wybierane przez naszych oraz wielu europejskich klientów. Co tu otrzymujemy - pełen komplet doskonałych naczyń na indukcję z bardzo trwałej i bezpiecznej dla zdrowia ceramiki, której nie da się zdrapać czy zniszczyć. Jak w każdym garnki Silit są one pokrywane ceramiką Silargan, tak chętnie wybieraną przez fanów zdrowego gotowania. Cechą tych naczyń, o której warto pamiętać, jest możliwość przechowywania w nich gotowych potraw, co nie jest zalecane np. w przypadku garnków ze stali nierdzewnej. Łatwość w myciu, trwałość, solidność wykonania i wygodne, bardzo wolno nagrzewające się uchwyty, które praktycznie nigdy nie stają się gorące, to cechy typowe dla wszystkich naczyń tej niemieckiej marki. W tym zestawie otrzymujemy w komplecie trwałe pokrywki szklane i charakterystyczny kształt, lekko zwężający się ku dołowi. Cóż to jeszcze dodać, to po prostu Sility, czyli doskonałe garnki zarówno na indukcję i gaz, które zasłużenie są bardzo popularne i cenione w naszym kraju.

 

wszystkie naczynia Vitaliano

 

 

 

 Marka:

Zwilling - Niemcy

Essence

 

 

 Zestaw; ok. 1200,00 zł

 

Klasyczny model garnków indukcyjnych ze stali nierdzewnej od niemieckiej marki Zwilling. Można je krótko podsumować, że posiadają praktycznie wszystko, co porządny zestaw garnków powinien posiadać, a całość jest oferowana w bardzo korzystnej cenie, jak na prezentowaną przez ten komplet jakość i renomę tego niemieckiego producenta. Jest tu więc bardzo dobra stal w specyfikacji 18/10, specjalne grube dno warstwowe w technologii Sigma Classic z warstwą stali ferromagnetycznej, które gwarantuje świetną pracę na wszystkich indukcjach oraz doskonałe parametry kumulacji i rozprowadzania ciepła po całym korpusie garnka. Zwieńczeniem są doskonale dopasowane pokrywki szklane o lekko wypukłym kształcie z ochronnym pierścieniem stalowym. Słowem, bardzo dobry komplet garnków w korzystnej jak na tą markę i oferowaną jakość cenę.

 

do kompletu naczyń Essence

 

 

 Marka:

Zwilling - Niemcy

Passion

 

 

Zestaw: ok. 1300,00 zł

 

Pojedyncze: ok. 500 zł

 

Kolejny już, bardzo solidny i nowoczesny komplet indukcyjny od niemieckiej marki Zwilling. Tym razem należy on do serii naczyń Passion, która charakteryzuje się odpornymi i łatwymi w utrzymaniu w czystości pokrywkami ze stali nierdzewnej. Każdy garnek prezentuje się bardzo elegancki, dzięki zewnętrznej warstwie polerowanej stali magnetycznej, która idealnie pracuje na każdej płycie indukcyjnej. Posiadają one również bardzo wygodne i solidne uchwyty, które bardzo wolno się nagrzewają, a dzięki systemowi mocowania, wnętrze garnków jest idealnie gładkie, bez nitów, i łatwe do mycia. Dno garnków to typowe dla Zwillingów wielowarstwowe i grube dno w technologii Sigma Classic, które odpowiada za równomierne rozprowadzanie ciepła i brak naprężeń między trzema warstwami. Wnętrze dna Sigma to gruba warstwa aluminium, która z zewnątrz została zamknięta najlepszą stalą nierdzewną 18/10. Całość uzupełniają profilowane ranty ułatwiające odlewanie, wewnętrzna miarka pojemności oraz możliwość używania garnków w piekarniku. To już kolejny, wysokiej jakości model naczyń w korzystnej cenie w stosunku do jakości wykonania i zastosowanych w nim materiałów.

 

pełna seria garnków Passion

 

 

Marka:

Staub - Francja

 

 

Pojedyncze: ok. 700 zł

 

Na koniec prezentujemy bardzo wyjątkowy typ garnka, czyli tradycyjny garnek żeliwny, emaliowany kolorową emalią od francuskiej marki Staub. Ten typ garnków tu wręcz ukochany typ naczyń kuchennych, zarówno przez profesjonalnych kucharzy jak i większość zwykłych użytkowników. Niesamowite piękno, doskonałe właściwości kumulacji ciepła czy możliwość smażenia czy zapiekania w piekarniku to niewątpliwie ich główne zalety. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że są to również doskonałe garnki indukcyjne. Żeliwo z którego są wykonane jest jednocześnie doskonałym materiałem magnetycznym, dlatego każdy garnek żeliwny idealnie nadaje się również do używania na każdej płycie indukcyjnej. W naszym rankingu prezentujemy doskonałe i bardzo znane garnki od francuskiej marki Staub, jednak równie doskonale na indukcji sprawdzą się i inne garnki żeliwne, jak np. Le Creuset czy Chasseur. Same nazwy producentów jednoznacznie wskazują, że wszystkie one są garnkami francuskimi, gdyż to właśnie tam od wieków są produkowane najlepsze garnki żeliwne na świecie, a proces ich emaliowania na różne kolory, od głębokich pomarańczy i czerwieni, przez żółcie, zielenie, odcienie niebieskiego po klasyczną czerń, jest właśnie francuską specjalnością. Posiadanie choć jednego, dobrego garnka żeliwnego w kuchni to prawdziwy obowiązek, są one wręcz idealnym uzupełnieniem garnków stalowych, gdyż w żadnym innym garnki nie dusi się mięsa, podsmaża i zapieka w w piekarniku tak dobrze, jak w porządnym, ciężkim emaliowanym garnku z żeliwa.

 

cała oferta garnków Staub

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 75 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-07-31
Polecam
2023-05-09
Szybki termin dostawy. Towar bez zarzutu.
pixel