Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Garnki Silit cena firmy

Z czego wynika cena garnków firmy Silit i czy jest ona adekwatna do ich jakości?

 

Garnki firmy Silit są jednymi z najbardziej popularnych naczyń kuchennych na naszym oraz niemieckim rynku. Jednak wielu klientów zadaje nam krótkie pytanie "Garnki Silit cena?" i słysząc odpowiedź stwierdza, że są zbyt drogie. Postaramy się zatem uzasadnić z czego ona wynika i czy naprawdę warto je kupić.

 

Zestaw garnków Silit

 

Niemiecka jakość, niemiecka produkcja.

Po pierwsze, garnki firmy Silit to produkt niemiecki, a samo to już coś nam mówi. Czyli nie tylko jest to niemiecka firma, ale również jej produkty są produkowane w Niemczech. To bardzo ważne w czasach, gdzie większość światowej produkcji odbywa się w dalekiej Azji, a w Europie są jedynie zarejestrowani producenci. Tutaj możemy mieć pewność, że kupujemy 100% produkt Made in Germany.

 

Po drugie, technologia! Te naczynia są bardzo skomplikowane w produkcji, co odbija się oczywiście na cenie. Mamy tu bowiem do czynienia z garnkami ceramicznymi, których główną zaletą jest właśnie ceramika, zwana Silarganem. To opatentowany przez firmę Silit materiał i proces technologiczny nakładania na stalowy, czyli metalowy, korpus garnka warstwy specjalnej ceramiki, która następnie w specjalnym procesie jest długo wypalana w piecach w temperaturze ponad 800 stopni. Uzyskany finalnie garnek jest bardzo trwały i odporny na zarysowania, gdyż Silargan jest twardszy niż stal, dzięki czemu w tych naczyniach możemy używać bez obaw dowolnych akcesoriów.

 

Druga zaleta, brak niklu i chromu.

Ponieważ metalowy korpus garnka jest zamknięty w masywnej skorupie z twardej ceramiki, do gotowanych w nim potraw nie przedostaje się żaden pierwiastek jak chrom czy nikiel, jak to ma miejsce w przypadku garnków ze stali nierdzewnej. Co więcej, nazywane są one również powszechnie garnkami antyalergicznymi, gdyż naczynia nie wchodzą w żadną reakcję z gotowanymi w nich potrawami. To również sprawia, że są to jedne z nielicznych naczyń kuchennych, w których możemy przechowywać potrawy w lodówce. Mają one bowiem właściwości podobne do szkła, czyli są maksymalnie bezpieczne dla przechowywanych w nim zup czy gulaszy.

 

Trzecia zaleta - indukcja.

Naczynia Silit są więc nowoczesnym połączeniem jakości i bezpiecznego dla zdrowia gotowania, plus dodatkowo możliwości korzystania również na kuchenkach indukcyjnych. Oczywiście z tych naczyń można korzystać na dowolnych kuchenkach, od gazowych po ceramiczne, ale równie dobrze spisują się na płytach indukcyjnych dzięki wewnętrznemu korpusowi ze stali magnetycznej.

 

Garnki Silit Cena?

Jak widać dość wysoka cena na garnki firmy Silit wynika z kilku czynników, od produkcji w Niemczech, przez jakość, użytą nowoczesną technologię, bezpieczeństwo gotowania, właściwości antyalergiczne, po przystosowanie do pracy na wszystkich kuchenkach, od gazowych po indukcyjne. Stąd właśnie wynika cena na garnki Silit. Z naszej strony możemy jedynie z czystym sumieniem doradzić, że wybór zestawu garnków Silit to trafna inwestycja i zakup na długie lata. Za wydane pieniądze otrzymujemy produkt wysokiej jakości, europejski, bezpieczny dla zdrowia i bardzo trwały.

Jeśli zainteresowały Cię garnki marki Silit i jesteś gotowy zainwestować w zdrowie własnej rodziny, zapoznasz się z bieżącą ofertą na garnki i zestawy tej firmy klikając w ten link: do kategorii z pełną ofertą naczyń Silit.

 

 

 

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 74 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-09
Szybki termin dostawy. Towar bez zarzutu.
2023-03-07
Szybko , sprawnie. POlecam
pixel